Blog

Blog

Jak zlepšit infotainment a HMI v automobilu

30. 01. 2019
Pro zlepšení infotainmentu a HMI v automobilu je zásadní porozumět pozornosti řidiče

 

Řídit automobil je stále snazší, auto samo varuje před možnými riziky a řidič věnuje stále více své pozornosti infotainmentu.

Infotainment v chytrých automobilech nabízí stále více funkcí a aplikací. Nejznámějším inovátorem v automobilovém průmyslu je Tesla. Tesla s obrovským dotykovým displejem na palubní desce, autopilotem, aplikací pro smartphony, bezdrátovými aktualizacemi a klasickými videohrami Atari, díky nimž vás zabaví při nabíjení baterie.

Na silnici jsme provedli eye trackingový uživatelský test, ne v nové Tesle, ale ve starším BMW, a zjistili jsme, jak řidič věnuje svou pozornost silnici a infotainmentu.

Řidiče jsme vybavili eye trackingovými brýlemi a dali mu specifické úkoly.

Samozřejmě, že nemůžeme dělat testování infotainmentu v reálném provozu, to je zakázané. Můžeme však infotainment testovat v různých kontrolovaných podmínkách nebo ve virtuální realitě a zajistit tak, aby funkce a aplikace infotainmentu byly pro uživatele uživatelsky přívětivé, intuitivní, jednoduché a řidič je mohl využívat bezpečně na cestách.

Autor: Tým UX Focus

Zjistěte více

Napište nám

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku