Blog

Blog

Remote testování

31. 03. 2020
Jak se dá uživatelsky testovat na dálku

 

Všechno se mění a současná situace si žádá, abychom všichni, zaměstnanci i uživatelé, pracovali z domova. Jaký to bude mít dopad na způsob, jakým mluvíte ke svým uživatelům? Jak budete pokračovat v testování, přizpůsobování a přijímání rozhodnutí založených na výzkumu, když je prioritou každého zůstat doma?

Nepanikařte, ukážeme vám některé způsoby, jak to děláme v UX Focus. Toto jsou základní body, o kterých přemýšlíme při plánování uživatelského testování na dálku.

Komunikace
Jsme absolutně flexibilní. Pracujeme se startupy i velkými korporacemi s přísnými postupy v oblasti firewallů a zabezpečení. Proto používáme ten komunikační sw, který používáte vy. Přizpůsobíme se a využíváme ho jako hlavní formu pro společnou komunikaci. Nejčastěji využíváme Zoom, Adobe Connect a Hangouts v závislosti na tom, co vyhovuje našim klientům.

Rekrutace
Žádná změna. Stále udržujeme náš interní náborový panel, jen místo toho, abychom účastníky zvali do naší laboratoře, pozveme je do naší virtuální laboratoře.

Účastníci
Abychom mohli s účastníky spustit výzkum, zašleme jim link na Zoom, který vykazuje minimální potíže a zajišťuje efektivní výzkum pro potřeby vzdáleného testování.  Klient se může k výzkumu s účastníky připojit jako pozorovatel, aby mohl důkladněji porozumět tomu, co lidé říkají a co vede k výstupům, které mu poskytneme.

Doufáme, že se vám podařilo získat představu o tom, jak zkoumáme a testujeme vzdáleně. Pokud se vyvíjející se okolnosti po celém světě dotknou i vašeho výzkumu, oslovte nás a uvidíte, jak bychom mohli spolupracovat.

Autor: UX Focus

Zjistěte více

Napište nám

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací V pořádku